Popović nosio Zvezdu do pobede nad Megom

sreda 02.05.2012.
21:01

U prvoj utakmici 11. kola domaćeg šampionata Crvena zvezda je večeras kao gost savladala Mega Vizuru u Hali sportova. Centar crveno-belih Petar Popović najzaslužniji za trijumf gostiju

kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Crvene zvezde Beograd zabeležili su večeras i šestu pobedu u Agroživ Superligi Srbije. Ekipa Svetislava Pešića savladala je domaću Mega Vizuru rezultatom 79:75, posle bolje igre u većem delu meča.

Gosti su u prvoj četvrtini stekli sedam poena prednosti, ali su košarkaši Mege na isteku prvih deset minuta serijom 9:2 uspeli da stignu do izjednačenja.

Ipak, u drugoj četvrtini Zvezda nije dozvolila nešto slično. Stekla je devet poena prednosti kojom se otišlo na poluvreme i tu razliku je uglavnom održavala u nastavku meča.

Ipak,  u finišu su se domaći približili, stigli na ''minus dva'' (75:77), ali je zatim Omar Tomas bio precizan sa penala i osigurao zaslužen trijumf crveno-belima.

Petar Popović je bio ubedljivo najefikasniji u ekipi Zvezde sa 26 postignutih poena, dok je Tomas upisao 15.

Kod domaćih, Musli, Miljenović i Milisavljević su postigli po 11 poena.