Posle Kantua, Olimpija odnela bodove i iz Zadra!

ponedeljak 15.10.2012.
22:13

Košarkaši ljubljanske Olimpije pokazuju da polako ulaze u formu. Posle poraza od Crvene zvezde, oni su u Evroligi savladali italijanski Kantu, a večeras i Zadar u poslednjoj utakmici četvrtog kola ABA lige.

euroleague.net

Večerašnjom utakmicom u Zadru kompletirano je četvrto kolo regionalne ABA lige.

Ljubljanska Olimpija je savladala domaći tim rezultatom 78:66, što je Ljubljančanima već treća pobeda uz samo jedan poraz od Crvene zvezde u prošlom kolu.

Zadrani su samo na početku imali blagu prednost, posle čega su gosti preuzeli kontrolu dešavanja na terenu. U finišu druge četvrtine vodili su i sa devet poena razlike (41:32), ali je domaći tim uspeo da uhvati priključak do odlaska na odmor.

Ključni period igre bila je treća četvrtina, koju je Olimpija ubedljivo dobila, stekla dvosifrenu prednost koju je održavala do kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Pejdž sa 16 poena, a kod domaćih Trevis je upisao 18.

Posle četvrtog kola na tabeli vodi Igokea sa sve četiri pobede, a slede Cedevita, Olipmija, Partizan i Krka sa po tri pobede i jednim porazom.