Preokret Rome za vrh tabele

ponedeljak 16.09.2013.
22:42

U poslednjoj utakmici trećeg kola Serije A, Roma je kao gost savladala ekipu Parme i pridružila se Napoliju na čelu tabele, sa maksimalnim učinkom iz prva tri kola.

''Vučica'' je na ''Tardiniju'' u ponedeljak prikazala dva lica, od kojih je mnogo bolje bilo ono iz drugih 45 minuta, kada su Rimljani postigli sva tri gola u trijumfu nad domaćom Parmom rezultatom 3-1.

Roma je od početka meča imala inicijativu, veći posed lopte, ali izuzev prilike Maikona na asistenciju Pjanića, nije bilo većih opasnosti po gol domaćih.

Kako se bližio finiš prvog poluvremena, Parma je igrala sve bolje, a u prvom planu bio je Bjabijani. On je, najpre, posle jednog kornera propustio sjajnu priliku na isteku prvih pola sata utakmice, ali je u 39. minutu iskoristio centaršut Kasanija i udarcem glavom doneo vođstvo domaćem timu - 1:0.

Tek je vođstvo Parme prenulo goste, koji od starta drugog poluvremena postaju znatno konkretniji i rezultat je ubrzo stigao. Već u 48. minutu, Pjanić je u svom stilu uposlio Florencija, koji snažnim udarcem iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu, za izjednačenje na 1-1.

Potpuni preokret dogodio se u 70. minutu, kada je Strotman proigrao potpuno ''zaboravljenog'' Frančeska Totija u kaznenom prostoru domaćih. Kapiten Rome imao je vremena i da se na nekih 11 metara od gola namesti za udarac - prilika bolja i od penala, pa je golman Mirante bio potuno nemoćan - 1:2.

A do kraja meča videli smo i jedanaesterac za goste. Solo prodor Žervinja, koji je u 54. minutu zamenio neubedljivog Adema Ljajića, rezultirao je najstrožom kaznom, a sa bele tačke trijumf je snažnim udarcem pod prečku potvrdio Strotman - 1:3. Golove pogledajte OVDE.