Primera - Betis petardom častio Granadu

Autor: Vladimir Danilović
petak 05.04.2013.
22:47

U prvom meču 30. kola španske Primere Betis je na gostovanju Granadi ostvario ubedljivu pobedu rezultatom 5:1.

Prvi gol na utakmici je pao u 30. minutu kada je Kastro doneo vođstvo Betisu posle pasa Vadilja.

Isti igrač je povećao na 2:0 samo dva minuta kasnije. Lopez iz Granade autogolom završava ovaj "blickrig" ekipe Betisa u trajanju od samo 5 minuta, i postavlja rezultat 3:0 za Betis.

U drugom poluvremenu ista slika. Betis ima inicijativu i dosta je konkretniji, a kao rezultat takve igre Pavon postiže gol u 53. minutu za vođstvo od 4:0 svog tima.

Domaći su preko Arande uspeli samo da smanje rezultat na 4:1 u 72. minutu, a u 79. ostaju i bez igrača manje pošto je drugi žuti karton dobio Sikeira.

Betis koristi igrača više kako bi postigao još jedan pogodak, a strelac je bio Anhel na asistenciju danas odličnog Kastra u 85. minutu.

Betis je tako pobedio Granadu na gostujućem terenu rezultatom 5:1. Granada se posle ovog kola nalazi na 16. mestu Primere sa 28 bodova, dok se Betis popeo na 6. poziciju sa 47 osvojenih bodova.