21:59

Fudbaleri Deportiva ostvarili su treću uzastopnu pobedu u Primeri čime su preskočili Seltu i Majorku pa sada zaostaju samo bod za Saragosom koja se nalazi van crvene zone a koja je danas pala na "Rijazoru".

Deportivo večeras slavi veliku pobedu koja tom klubu daje nadu da može da opstane u Primeri iako je do pre tri kola to ličilo na nemoguću misiju.

Nanizao je Deportivo tri trijumfa i to protiv direktnih konkurenata u borbi za opstanak pa posle dužeg vremenskog perioda beži sa poslednje pozicije na koju sada pada Majorka.

Večeras je na "Rijazoru" viđena sjajna utakmica u kojoj je Deportivo imao prednost ali je i ispustio da bi na kraju došao do preokreta protiv ekipe Saragose.

Bruno Gama je doneo prednost domaćima u 11. minutu da bi već do 35. minuta Saragosa preokrenula i povela sa 2:1 golovima Poštige i Montanjesa. Da se u drugo poluvreme uđe sa neizvesnošću postarao se Marćena golom u 40. minutu za 2:2.

Ispostavilo se da je pobedu Deportivu doneo protivnički igrač, tačnije Abraham Minero autogolom u 56. minutu koji je postavio konačnih 3:2. Saragosa je u 81. minutu ostala sa igračem manje na terenu nakon drugog žutog kartona koji je dobio Munero.

Golove pogledajte OVDE!

Deportivo sada ima 26 bodova, jedan manje od Saragose koja se nalazi van opasne zone. Iza Deportiva ostali su Selta i Majorka sa po 24 boda ali i utakmicom manje.