Primera - Dijego Košta sprečio iznenađenje, agonija Betisa

subota 21.12.2013.
21:52

Levante pružio odličan otpor Atletiku u Madridu, ali je Dijego Košta sa dva gola doneo očekivane bodove ''Jorgandžijama''. Prethodno, Betis na svom terenu poražen od Almerije.

Madridski Atletiko imao je neočekivanih problema da dođe do bodova protiv Levantea, ali je iznenađenje na ''Kalderonu'' ipak izostalo.

Ekipa Dijega Simeonea je slavila sa 3:2, a junak trijumfa ponovo je bio sjajni Dijego Košta.

Prvi gol je viđen već u prvom minutu kada se zatresla mreža domaćih, a strelac za Levante bio je Ivanšic.

Vođstvo gostiju trajalo je pola sata, kada je Godin izjednačio na 1:1 i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Tek što je počeo drugi deo igre, Dijego Košta je sjajno reagovao na centaršut Gabija iz slobodnog udarca i odličnim volejom poslao je loptu u bliži ugao za vođstvo Atletika od 2:1.

Međutim, problemi za domaće su se nastavili. Deset minuta kasnije, odlična kontra Riosa koji beži svojim čuvarima i vraća potpunu neizvesnost - 2:2.

Trenutak odluke dogodio se u 77. minutu, dosuđen je penal za Atletiko, a siguran sa bele tačke bio je Dijego Košta za konačnih 3:2. Golove pogledajte OVDE.

U samom finišu, gosti su još ostali i bez isključenog Huanfrana, pa nisu uspeli da izbegnu poraz.

Dva sata ranije, poslednjeplasirani Betis je doživeo još jedan poraz i ostao prikovan za dno tabele. Ovog puta, bodove iz Sevilje odnela je Almerija, koja je slavila sa 1:0, golom Aziza već u četvrtom minutu meča.

Subotnji program zatvaraju Granada i Sosijedad od 22 časa.