Primera - Đukić se opet radovao, Atletiko se primakao Barsi!

nedelja 20.01.2013.
20:57

U iščekivanju duela na Mestalji, između Valensije i Reala, utakmice 20. kola Primere odigrane u nedelju obeležile su pobede domaćih ekipa.

Počelo je pobedom Osasune u matineu protiv La Korunje, a zatim je drugi uzastopni trijumf u Primeri ostvario Đukićev Valjadolid, koji je pred svojim navijačima savladao Saragosu sa 2:0.

Havi Gera je već posle dvanaest minuta igre doveo Valjadolid u vođstvo, a sve dileme oko pobednika otklonio je Oskar u 74. minutu meča.

Antonio Rukavina je ponovo odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi, a Valjadolid se ovom pobedom učvrstio u sredini tabele sa 28 osvojenih bodova.

Usledio je duel na ''Kalderonu'', gde je Atletiko istim rezultatom savladao ekipu Levantea i tako na pravi način iskoristio kiks Barselone, čija prednost na čelu tabele sada iznosi osam bodova razlike.

''Jorgandžije'' su povele u 33. minutu utakmice, golom Adrijana i minimalnom prednošću domaćih otišlo se na odmor.

Međutim, brige navijačima Atletika donela je povreda Radamela Falkaa u 59. minutu, zbog čega je najbolji igrač Madriđana morao van terena.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Koke je sjajnim golom sa preko dvadeset metara potvrdio trijumf Madriđana, postavivši konačnih 2:0. Golove sa utakmica 20. kola pogledajte OVDE

Nedeljni program završava se derbijem na Mestalji, gde od 21 čas igraju Valensija i Real.