Autor: Vladimir Danilović
subota 20.04.2013.
21:55

Barselona je uspela da na svom terenu savlada neugodnu ekipu Levantea, u meču 32. kola španske Primere.

Barselona je teže nego što se očekivalo savladala Levante, a utakmica se završila rezultatom 1:0.

Katalonci su imali inicijativu tokom celog meča, ali nisu uspevali da postignu pogodak.

U 17. minutu meča David Vilja je uspeo da promaši penal, pa je mreža Levantea ostala netaknuta posle prvog poluvremena.

Tek je fabregas u 84. minutu uspeo da slomi otpor neugodnih gostiju, i donese timu pobedu.

Očigledno je bilo da su igrači Barselone mislima već u Minhenu gde će naredne nedelje igrati prvi meč polufinala Lige šampiona protiv Bajerna.

Barselona posle 32. kola ima 84 boda  nalazi se na prvom mestu, dok je Levante na 12. mestu sa 40 bodova.