Primera - Malaga pobedila, Morales se poigravao!

Autor: Nikola Ćertić
subota 30.03.2013.
17:59

Ekipa Malage je pobedila na gostovanju Rajo Valjekano rezultatom 3:1, a najzaslužniji za pobedu je bio P.A. Morales, koji je uz postignuti gol bio i dvostruki asistent na ovom meču.

Sjajna uvertira za tim iz Andaluzije pred meč Lige šampiona sa ekipom Borusije iz Dortmunda.

Meč na stadionu "Kampo de Valjekas", obeležio je igrač gostujućeg tima Morales koji je na ovoj utakmici uspeo da zabeleži pogodak i bude asistent kod druga dva gola, koji su igrači Malage postigli na ovom meču.

Prvo je Veligton na asistenciju Moralesa doveo u vođstvo goste u 21. minutu meča, a samo deset minuta kasnije domaći su uspeli golom Pitija da izjednače.

Međutim, to je bilo sve što su domaći uspeli da urade na ovom meču. Samo deset minuta u drugom poluvremenu je bilo potrebno igračima Malage da ponovo povedu na ovoj utakmici.

Ovoga puta strelac je bio Baptista, a asistent ponovo Morales.

Svoju sjajnu igru na ovom meču, Morales je krunisao pogotkom u 86. minutu meča na asisteniciju Portilja Solera i tako "overio" pobedu na ovom meču.

Malaga nakon 29. kola Primere trenutno zauzima 5. poziciju sa 47 bodova, dok Rajo Valjekano ostaje na 9. mestu sa 41 bodom.