Primera - Malaga sa desetoricom savladala Seltu

Autor: Janko Glavonjić
petak 21.03.2014.
23:50

U prvom meču 29. kola Primere, Malaga je bila bolja od Selte na gostovanju rezultatom 0:2.

Meč je bio mnogo sadržajniji u prvom, nego u drugom poluvremenu.

U 14. minutu prvu veliku priliku imao je Kron-Deli za Seltu, ali je na njegovu žalost pogodio prečku.

Dva minuta kasnije, prečka se zatresla i na drugoj strani, posle šuta Garsije.

Kamačo je doveo goste u vođstvo u 24. minutu posle jako loše reakcije golmana domaćih. Igrač Malage je pokupio otpadak i lako sproveo loptu u mrežu.

U 32. minutu ponovo isti igrač, i utakmica je bila praktično rešena.

Duda je izveo slobodni udarac, centrirao Kamaču, koji je fantastičnim udarcem glavom po drugi put savladao golmana Selte.

Od tog trenutka do kraja meča, Malaga se vešto branila, pa Selta nije uspevala da stvori veće prilike pred njihovim golom.

Treba istaći i 65. minut, kada je Duda dobio direktan crveni karton za očajan start na protivničkog igrača.

Malaga se ovom pobedom primakla Selti na samo bod zaostatka i distancirala se od timova koji se bore za opstanak.