Primera - ''Minimalac'' Atletika, Sosijedad ubedljiv

nedelja 03.02.2013.
23:07

Nedeljni program u španskoj Primeri okončan je utakmicama u Madridu i San Sebastijanu. Atletiko iskoristio remi Barse i prednost lidera smanjio na devet bodova razlike.

Pojačan oporavljenim Radamelom Falkaom, madridski Atletiko zabeležio je i šesnaestu pobedu ove sezone u Primeri.

Madriđani su na svom ''Kalderonu'' savladali Betis sa 1:0, a gol odluke postigao je Dijego Košta u 61. minutu meča.

Atletiko je, posle remija Barselone na Mestalji, prišao na ''minus devet'' u odnosu na Katalonce. Barsa na vrhu ima 59 bodova, Atletiko 50, a trećeplasirani Real 43.

U isto vreme Real Sosijedad je na svom terenu ubedljivo savladao Majorku, rezultatom 3:0.

Posao domaćima olakšala je činjenica da je Majorka već u 29. minutu ostala sa igračem manje posle isključenja Havija Markesa.

Gosti su odolevali do 55. minuta, a onda je Kastro doveo Sosijedad u vođstvo. Karlos Vela je petnaest minuta kasnije duplirao prednost, a tri boda Sosijedadu overio je Ifran u 88. minutu - 3:0.