Primera - Nemilosrdni Atletiko

nedelja 25.08.2013.
21:16

Fudbaleri Atletiko Madrida upisali su drugi trijumf u novoj sezoni čime su se domogli liderske pozicije na tabeli usled ubedljivog trijumfa nad Rajo Valjekanom.

Osvajač "Kupa Kralja" postao je tokom večeri treći tim u Primeri koji je uspeo da ubeleži drugi trijumf na startu nove sezone.

Atletiko Madrid je na svom terenu razmontirao Rajo Valjekano rezultatom 5:0, čime su "Jorgandžije" povećale gol razliku na +7, pa im to nakon dva kola donosi i lidersku poziciju na tabeli.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu kada je domaća ekipa za 18 minuta postigla tri gola koja su garantovala miran nastavak utakmice.

Prva tri pogotka bila su delo Garsije, Košte i Turana a u drugom poluvremenu u listu strelaca upisao se i Tijago i još jednom Garsija za konačnih 5:0.

Kako je već rečeno, Atletiko Madrid sada zauzima lidersku poziciju na tabeli a samo bi Barselona mogla da pretekne "Jorgandžije" ukoliko slavi u Malagi minimalnim rezultatom.