Primera - Preokret na 'San Mamesu', Bilbau ceo plen

četvrtak 26.09.2013.
22:00

Bilbao pred svojim navijačima savladao ekipu Betisa u meču šestog kola Primere, posle promašenog penala, a zatim i preokreta u drugom poluvremenu.

Zanimljiv meč odigrali su Bilbao i Betis u prvom večerašnjem susretu šestog kola španske Primere. Baskijci su na kraju slavili sa 2-1 posle dosta uzbuđenja u drugom poluvremenu. (Golovi OVDE)

Posle prvih 45 minuta bez golova, domaći tim je u 14. minutu nastavka meča imao priliku preko Benjata Ečeberije da dođe u vođstvo, ali je njegov udarac sa bele tačke zaustavio golman Betisa Sara.

Samo tri minuta kasnije, novi šok za domaće, kada je Horhe Molina doneo prednost Betisu.

Ostalo je pola sata Baskijcima da meč preokrenu u svoju korist i u tome su uspeli. Prvo je Oskar de Markos u 73. minutu izjednačio na 1-1, da bi devet minuta kasnije Mikel San Hose pogodio za trijumf domaćih.

Do kraja meča su i gosti mogli do izjednačenja, ali je u finišu stativa spasila gol Iraizoza.

Ovo je Bilbau četvrta pobeda u prvih šest kola i zadržao je mesto u gornjem delu tabele. Betis je pretrpeo treći poraz, pa je ostao na ukupno pet osvojenih bodova.

Tokom večeri, od 22 časa igraju se još dve utakmice šestog kola. Hetafe igra protiv Selte, a Viljareal protiv Espanjola.