Primera - Rukavina za spas Valjadolida!

Autor: Janko Glavonjić
subota 03.05.2014.
23:54

U poslednjem subotnjem meču Primere, Valjadolid je na svom terenu bio bolji od Espanjola rezultatom 1:0 (1:0), a jedini gol postigao je Antonio Rukavina. Valjadolid je ovom pobedom izašao iz zone ispadanja.

Domaći fudbaleri su imali imperativ pobede u ovom meču, za razliku od fudbalera Espanjola, koji su potpuno sigurni u sredini tabele i bez većih takmičarskih ambicija.

U takvim okolnostima, često se desi da tim koji mora da pobedi odigra smušeno, dok ekipa koja nema pritisak odigra opuštenije i bolje. Odmah na startu meča je Espanjol mogao da iskoristi tu smušenost domaćih, ali je golman Valjadolida dobro intervenisao.

Uzvratio je domaćin preko Manuča u 6. minutu, ali se istakao i golman Espanjola Kasilja.

Ključni momenat desio se u 20. minutu, kada je Rukavina jednu odbijenu loptu iz prve snažnim udarcem poslao iza leđa gostujućeg golmana.

Posle vođstva domaćih, Espanjol je napravio veliki pritisak, imao dve prilike preko Fuentesa i Garsije, ali oba puta je golman Himenez bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu Valjadolid se uglavnom znalački branio, a od 72. minuta bilo im je lakše, jer je Pici dobio drugi žuti karton.

Do kraja meča, Espanjol nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol domaćih, pa je tako Valjadolid došao možda i do bodova spasa.

U timu domaćih, čitav meč su odigrali Mitrović i Rukavina.