Primera - Saragosa tone, Espanjol preslišao Bilbao

nedelja 10.02.2013.
21:05

Prvi meč nedeljnog dela programa 23. kola Primere doneo je novi poraz ekipi Saragose koja je na svom terenu sa igračem manje poražena od Real Sosijedada dok je Atletik ubedljivo poražen od Espanjola na svom terenu.

Šestoplasirani tim Primere naneo je novi poraz ekipi Saragose koja se nakon 23 odigrana kola nalazi samo dva mesta iznad zone ispadanja sa samo četiri boda više od Selte koja predvodi davljenički trojac.

Grizman je doveo Real Sosjedad u vođstvo već u 11. minutu ali je veći udarac za domaći tim bio isključenje Hernandeza 11 minuta kasnije zbog drugog žutog kartona.

Brojčanu nadmoć tim iz San Sebastijana iskoristio je u 32. minutu kada je preko Agiretksea povećao prednost na 0:2 i taj rezultat bio je na snazi sve do 91. minuta kada je Saragosa sa bele tačke ublažila poraz golom Apona.

Golove pogledajte OVDE!

Na "San Mamesu" Atletik Bilbao je preslišan od strane Espanjola koji je slavio rezultatom 0:4.

Golove za Espanjol postigli su Moreno, Sančez, Stuani i Verdu a meč je prelomljen početkom drugog poluvremena kada je Espanjol postigao dva gola.

Susret u Baskiji obeležio je i veliki broj žutih kartona. Bilo ih je čak devet i interesantno je kako niko nije bio isključen.

Nakon poraza od Espanjola Atletik je ostao u opasnoj zoni jer ima samo šest bodova više od Selte koja je prva u zoni ispadanja.