Primera - Viljareal uz mnogo sreće prekinuo lošu seriju!

ponedeljak 24.02.2014.
23:54

Posle dva vezana poraza u Primeri, Viljareal slavio kao gost protiv Espanjola i učvrstio se u gornjem delu tabele. Domaći u samom finišu nisu iskoristili jedanaesterac za izjednačenje.

Dosta uzbuđenja doneo je duel Espanjola i Viljareala, kojim je kompletirano 25. kolo Primere.

Pobedu je odnela ''Žuta podmornica'' rezultatom 2:1, ali će igrači Espanjola žaliti za neiskorišćenim jedanaestercem u samom finišu meča.

Vođstvo gostima doneo je Gomez u 36. minutu, na asistenciju Leive, a slična akcija viđena je posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, kada je egzekutor bio Perbe, za velikih 0:2.

Ipak, prava uzbuđenja doneo je finiš meča. Prvo je Kordoba, u 78. minutu meča, na asistenciju Garsije smanjio na 1:2, što je iniciralo još veći pritisak Espanjola u preostalih petnaestak minuta.

Viljareal je čuvao minimalnu prednost, ali onda, u 90. minutu - penal za Espanjol! Odgovornost je preuzeo Serhio Garsija, ali njegov udarac zaustavio je Asenjo i sačuvao sva tri boda Viljarealu.

''Žuta podmornica'' je sada ponovo na petom mestu sa 43 boda, dok je Espanjol ostao na 10. metu sa 32 boda.