"Princ" srušio šampiona!

Autor: Boris Jovanović
subota 03.11.2012.
22:36

Kraj velike serije Juventusa, iako su "Bjankoneri" poveli nakon 18 sekundi, sjajnom igrom u drugom poluvremenu gosti okrenuli rezultat i odneli bodove! "Il Prinćipe" Milito sa dva gola junak u trijumfu.

Nije prošlo ni 20 sekundi, "Arena" je eksplodirala. Vučinić je uposlio Asamou, koji je ušao iz drugog plana, šut ili pas, svejedno, Vidal na drugoj stativi 1:0. Reprezentativac Gane je bio u malom ofsajdu, svakako da će ponovo biti primedbi na suđenje Taljaventa.

Odmah nakon gola, šokirani Inter je mogao da primi još jedan gol, Markisio sam pred Handanovićem, Slovenac vadi kestenje iz vatre. Juve mnogo bolji u prvih 15 minuta, međutim kako je meč odmicao, gosti su dolazili do daha.

Inter je pretio, ali bez nekih velikih šansi, još jedna sporna situacija u finišu prvog dela, Lihtštajner pravi prekršaj, već je imao žuti karton, trebalo je da bude isključen.

U drugom delu, mnogo bolji, svežiji Inter. Juve bez ideje, čuvali su vođstvo i to im se osvetilo. Izjednačenje je stiglo posle sat. Uigrana akcija gostiju, u trenutku kada se Milito spremao da šutne, Markisio ga je nepotrebno povukao, penal za Inter.

Milito vara Bufona, 1:1.

Videlo se da je Inter mnogo bolji, Juve nemoćan da uzvrati, još jedna dobra akcija Intera, Gvarin je šutirao, Bufon odbio loptu, Milito ponovo na pravom mestu, "Il Prinćipe" okreće rezultat, 1:2.

Tek tada su usledili napadi Juventusa, šutirao je Pirlo kao i Kvaljarela, šansu je imao i Bendtner, ali je na drugoj strani, u samom finišu Palasio iz kontre stavio tačku, 1:3.

Zaslužena pobeda gostiju, bili su bolji tim u nastavku, a Juventusovoj seriji od 48 mečeva bez poraza je došao kraj.

Prvi poraz Juventusa, Inter je prišao samo na bod od lidera, šampionska trka je potpuno otvorena!

Golove možete pogledati OVDE, ili OVDE...