Autor: Filip Mitrović
nedelja 03.02.2013.
22:47

Pre tačno osam godina umalo je došlo do žestokog obračuna između Roja Kina i Patrika Vijere.

Bilo je to u sezoni 2004/05, kada je četa Arsena Vengera branila titulu, pošto ju je u prethodnoj sezoni osvojila bez poraza.

Serija od 49 mečeva nepobedivosti prekinuta je na "Hajberiju" u derbiju sa Mančester Junajtedom, kome je prethodio fizički duel u tunelu između Roja Kina i Patrika Vijere.

"Đavoli" su dobili ovaj meč 4:2, a junak je bio Kristijano Ronaldo, koji je bio dvostruki strelac.

"Tobdžije" su povele golom Vijere u 8. minutu, izjednačio je Gigs u 18-om, da bi Bergkamp ponovo vratio prednost Arsenalu u 36-om minutu.

U drugom poluvremenu, četa Aleksa Fergusona je preokrenula rezultat i oborila aktuelnog šampiona na pleća. Kristijano Ronaldo je postigao dva gola u intervalu od 54-og do 58-og minuta, a šlag na tortu stavio je Džon O'Ši minut pre kraja meča.

Ipak, pored spektakularne predstave i šest postignutih golova, ovaj derbi će ostati u senci sukoba Kina i Vijere u tunelu uoči meča!