Proigrao i Inter!

Autor: Boris Jovanović
subota 15.02.2014.
22:45

Inter odneo bodove iz Toskane zahvaljujući Argentincima Palasiju i Ikardiju. Na kraju 2:1, pa su "Nero-azuri" na -5 u odnosu na četvrtoplasiranu Fiorentinu.

Iako je Fiorentina imala inicijativu, prvi do šanse je stigao Inter. Palasio je pobegao Komperu, dobro šutirao, ali Argentinac nema sreće, pogodio je stativu. Zatim je Milito propustio dve prilike, ali je bolju igru Inter krunisao nakon pola sata.

Kuzmanović je započeo akciju, Guarin asistirao, ovoga puta Palasio profitira posle loše intervencije Neta.

Handanović je do kraja poluvremena intervenisao, šansu za izjednačenje je imao Vargas, a "Ljubičasti" su se radovali na startu drugog poluvremena. Gol ide na dušu Slovencu, morao je bolje da interveniše nakon udarca Kvadrada.

Ipak, bodovi putuju za Lombardiju, Mauro Ikardi je pokazao da je džoker, pobegao je odbrani rivala i iskoristio centaršut Nagatoma, 2:1, konačno navijači Intera se raduju. Doduše, Fiorentina će imati primedbi na gol nekadašnjeg igrača Sampa, Ikardi je bio u sumnjivoj poziciji, ali sudije su priznale pogodak.

Iličić je imao šansu da spase domaće poraza, na terenu se posle duge pauze pojavio i Mario Gomez, u finišu je pripretio, bez rezultata. Posle ove pobede Inter je učvrstio petu poziciju, prišao Fiorentini na pet bodova, ali je treće mesto i dalje daleko, Napoli ima +8, i meč manje.