petak 21.07.2023.
23:15

Teškom mukom izborio se za očekivanu pobedu.

EPA-EFE/ISABEL INFANTES

Novi šampion Vimbldona Karlos Alkaraz je već danas ponovo izašao na teren, i to u okviru Hopman kupa, gde brani boje reprezentacije Španije.

Samo pet dana posle iscrpljujuće, maratonske borbe sa našim Novakom Đokovićem u finalu Vimbldona, mladi Španac se danas sastao sa iskusnim Belgijancem Davidom Gofanom i uspeo je da trijumfuje u još jednom neizvesnom meču.

Alkaraz je do pobede došao posle preokreta, rezultatom 4:6, 6:4 i 10:8 posle jednog sata i 46 minuta igre.

Gofan je u prvom setu uspeo da napravi dva brejka, na startu drugog još jedan i tek tada Alkaraz počinje da liči na sebe. Uspeo je da dobije drugi set, ali je početkom trećeg Gofan opet stekao značajnu prednost i poveo sa 4:0. Ali, ni to nije bilo dovoljno Belgijancu za pobedu. Alkaraz je odmah izjednačio na 4:4, a nešto kasnije dobio treći set sa 10:8.

Gofan mu se za ovaj poraz revanširao već večeras. Njih dvojica su nastupili jedan protiv drugog i u miks dublu, a Gofan je u tandemu sa Eliz Mertens ubedljivo savladao Alkaraza i Rebeku Masarovu sa 6:3, 6:1.