Autor: Beta Beta
sreda 07.05.2014.
22:55
Izvor: Beta

Fudbaleri Pari Sen Žermena odbranili su titulu šampiona Francuske, nakon što njihov glavni rival, Monako, nije uspeo da pobedi Gengan na svom terenu.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Kao što se i očekivalo, PSŽ je osvojio novu titulu u francuskom šampionatu.

PSŽ je nakon ovog kola ostao na 83 boda pošto je poražen od Rena, ali je zahvaljući Monaku koji je odigrao nerešeno sa Genganom osvojio titulu ove sezone.

Monako je vodio na svom stadionu protiv Gengana sa 1:0 golom Dimitra Berbatova u 77. minutu, ali je Fatih Atik u 85. izjednačio i tako postavio konačan rezultat i rešio sve dileme oko ovosezonskog pobednika Lige 1, ako ih je uopšte bilo.

Domaćin nije uspeo da dođe do drugog pogotka u finišu susreta, iako je od 88. minuta imao igrača više posle isključenja Mustafe Dialoa.

Sa druge strane, desilo se iznenađenje na Parku Prinčeva, PSŽ je poražen od Rena iako je vodio sa 1:0 golom Lavecija od 3. minuta.

Do kraja prvog poluvremena golove za goste su postigli Kadir i N'Tep, a taj rezultat je ostao na snazi do samog kraja.

Pari Sen Žermen je tako osvojio drugu uzastopnu, a ukupno četvrtu titulu prvaka Francuske u svojoj istoriji.