Pune tribine slomile Zadar

Autor: Filip Mitrović
subota 22.12.2012.
21:05

U 15. kolu ABA lige Zvezda je pred punim tribinama "Pionira" savladala Zadar 88:79 (21:22, 23:15, 18:21, 26:21) u meču punom drame i naboja.

Crvena Zvezda Beograd Diva je u poslednjem meču u 2012. godini na domaćem terenu "pustula slobodan ulaz", a navijači su se odužili sjajnom podrškom i prepunim tribinama. Beograđani su slavili 88:79 (21:22, 23:15, 18:21, 26:21)  i revanširali se Zadru za poraz na staru sezone

Prva četvrtina kreće dobro po Beograđane, ali pri vođstvu od 13:10, Zadrani dobrom igrom uspevaju da naprave seriju 10:2 i na prvi odmor odlaze sa minimalnom prednošću 22:21.

Drugi period počinje sa pet vezanih poena Simonovića, posle toga se Zadrani vraćaju u egal, igra se koš za koš neko vreme, Zvezda ima 2 do 4 poena prednosti, ali ne uspeva da se odlepi. Ipak u finišu prvog poluvremena, Zvezda pravi seriju 7:0, i rezultatom 44:37 odlazi na veliki odmor.

Treća četvrtina donosi dosta uzbuđenja, Zvezda je imala i dvocifrenu prednost od čak 18 razlike, ali su Zadrani u finišu prišli na pola koša zaostatka. Gosti su u ovom periodu izveli 17 slobodnih bacanja, a sudije svojim diskutabilnim odlukama kumovale nemrima na tribinama, tehničkim greškama pa i kratkom prekidu meča. Zvezda pred poslednju četvrtinu ima 4 poena viška 62:58.

U poslednjem periodu ne baš lepa košarka za oko, Zvezda uspeva da uz dosta teškoća prelomi meč u svoju korist, a ovaj deo igre trajao je skoro pola sata, prožet prečestim prekidima. Na kraju 88:79 za domaće.

Najefikasnij kod domaćina Rakočević sa 22 poena, pratio ga je Katić sa 15. U Zadru bolji od ostalih Trevis sa 25.