Radnički konačno u pravom svetlu

subota 20.10.2012.
18:41

Posle tri uzastopna poraza na startu sezone, košarkaši kragujevačkog Radničkog večeras su ostvarili i drugu uzastopnu pobedu - 97:72 protiv Solnoka.

kkradnicki.rs

Rival Kragujevčanima večeras je u hali ''Jezero'' bio novajlija u ABA ligi, mađarski Solnok, koji domaćima nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor.

Radnički je na kraju došao do veoma ubedljivog trijumfa i najavio dalji uspon forme.

Već tokom prve četvrtine ekipa Miroslava Nikolića je stekla dvocifrenu prednost. Rešetali su Kragujevčani koš gostiju iz svih pozicija i već u devetom minutu imali ''plus 16'' - 26:10.

U finišu prve četvrtine gosti su uspeli da donekle ublaže prednost Radničkog, pa je posle prvih deset minuta domaći tim vodio sa 27:15.

Polovinom druge četvrtine prednost Radničkog dostiže i 19 poena razlike (36:17), a nešto kasnije i 40:20.

Bilo je očigledno da Radnički ima znatno bolji tim i to su Kragujevčani potvrdili i u nastavku meča.

Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će kragujevačka ekipa ostvariti svoj drugi trijumf. Maksimalna prednost domaćih bila je ''plus 30'' u 38. minutu (92:62), a meč je završen rezultatom 97:72

Teriko Vajt je večeras bio najefikasniji u Radničkom sa 18 poena, standardno dobri Sinovec je upisao 14, a novi plejmejker Ćapin 13 poena. Kod gostiju, Sabo se izdvojio sa 14 poena.