Radović za istoriju...

Autor: Miloš Marković
ponedeljak 19.11.2012.
09:10

Fudbaler poljske Legije svojim pogotkom učestvovao je u trijumfu u derbiju, prvom trijumfu na gostovanju Lehu nakon osam godina.

uefa.com
uefa.com

Srpski fudbaler Miroslav Radović postigao je gol u pobedi Legije nad Lehom od 3:1 u 12. kolu prvenstva Poljske.

Radović je odigrao izuzetno dobar meč u kojem je bio jedan od najzapaženijih na terenu, a njegov treći gol za Legiju, potvrdio je pobednika.

Gosti iz Varšave poveli su pogotkom Koseckog u 11. minutu, a Vavržinijak je u 14. udvostručio prednost. Tek što je Leh došao do daha, Radović je sjajnim golom postavio tačku na savršeno poluvreme lidera prvenstva.

Leh je pokušao da u drugom poluvremenu totalnom ofanzivom makar dođe do remija, ali sve što su domaći uspeli da urade bilo je da postignu utešni gol.

"Važna pobeda, jer nam je Leh glavni konkurent za titulu. Rešili smo utakmicu u prvom poluvremenu, tako da protivnik nije bio u stanju da uradi nešto više u nastavku. Ono što je najbitnije uspeli smo da ih pobedimo na njihovom terenu prvi put posle osam godina i to pred prepunim tribinama.", kaže Radović.

Legija je ovom pobedom zadržala tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Poloniju.

Radović, Danijel Ljuboja i drugovi 23. novembra igraju protiv Viđeva u okviru 13. kola šampionata Poljske.