Real - odličan (5)...

nedelja 04.03.2012.
23:23

Nema kraja seriji pobeda Reala u Primeri. Pred Murinjovom mašinerijom večeras oružje položio i nemoćni Espanjol.

''Petarda'' na Santjago Bernabeu! Real je večeras pred svojim navijačima deklasirao Espanjol koji na kraju može čak i da bude zadovoljan što mu se ''samo'' pet puta večeras zatresla mreža - 5:0 za Real.

Seriju golova otvorio je, teško li je pogoditi, Kristijano Ronaldo. U 24. minutu je posle akcije sa Iguainom prvi put naterao golmana gostiju Kasilju da vadi loptu iz mreže.

Prednost Madriđana duplirao je Kedira u 38. minutu, a tek što je počelo drugo poluvreme, upisao se i Iguain, za vođstvo od 3:0.

Isti igrač je u 67. minutu asistirao za Kaku, koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotan ugao.

Konačno, u 78. minutu, ponovo posle saradnje pomenute dvojice fudbalera, Real stiže do 5:0, Kaka je sada bio asistent, a Iguain se po drugi put upisao u strelce.

Do kraja, sjajnu priliku imao je Ronaldo, ali je večeras morao da, kad su u pitanju golovi, ostane u senci Iguaina.

Realu je ovo već 22. pobeda u 25 odigranih kola, pa je ekipa Žozea Murinja i dalje neprikosnovena na čelu tabele.

Golove sa večerašnjeg meča pogledajte OVDE.