Real pokorio ''Mestalju''!

nedelja 20.01.2013.
22:56

Furiozna igra Madriđana u prvom poluvremenu doprinela je pravoj blamaži Valensije na svom terenu. Iako je meč imao epitet derbija, neizvesnost izostala posle neverovatnih pet golova gostiju u prvih 45 minura.

Posle Atletika, i Real je iskoristio subotnji poraz Barselone da se koliko-toliko približi lideru na tabeli.

Međutim, tako ubedljiv trijumf Murinjove ekipe na ''Mestalji'' verovatno ni najveći optimisti u redovima kraljevskog kluba nisu mogli da očekuju. Real je slavio sa 5:0, a svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu!

Debakl Valensije najavio je Iguain već u devetom minutu, postigavši vodeći gol za Real. Na drugi pogodak se čekalo do 35. minuta, a onda je krenuo pravi ''uragan'' u režiji Ronalda i drugova!

Di Marija je na asistenciju Ronalda u 35. minutu duplirao prednost, a tek što su domaći krenuli sa centra Ronaldo se i sam upisao u strelce za ogromnih 3:0.

Tu se gosti nisu zadovoljili i do kraja prvog poluvremena potpuno dotukli nemoćnog domaćina. U 41. minutu akcija Ozila i Ronalda, a prva zvezda Madriđana se i drugi put upisuje u strelce.

Konačnih 5:0 postavio je Di Marija u 45. minutu, a Ozil je upisdao još jednu asistenciju.

U nastavku se samo postavljalo pitanje može li Valensija bar do počasnog gola, ali to se nije dogodilo i mreža Kasiljasa ostala je netaknuta.

Sve golove sa ''Mestalje'' možete pogledati OVDE.

Real se tako primakao Barseloni na ''minus petnaest'', sa 40 osvojenih bodova na trećem mestu posle 20. kola.