Realu dovoljan 'minimalac'

utorak 21.01.2014.
22:50

Madriđani nisu briljirali na gostovanju Espanjolu u četvrtfinalu Kupa kralja, ali su ipak uspeli da steknu prednost pred revanš za sedam dana na 'Santjago Bernabeu''.

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja, Real kao gost savladao ekipu Espanjola sa 1-0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri Madriđana, koji su imali inicijativu, mada ne u meri u kojoj se to možda očekivalo.

Kristijano Ronaldo je tokom prvih 45 minuta dva puta ulazio u šanse, ali nije uspeo da ih realizuje. Prvi put je njegov udarac zaustavila stativa, a imao je i jedan neuspeli pokušaj makazicama pred golom domaćih.

Na gol se čekalo do 25. minuta meča. Arbeloa je odlično prošao po desnoj strani, još bolje centrirao u 'srce' šesnaesterca, gde je Bejl glavom okrznuo loptu koja dolazi do Benzeme, a ovaj rutinski šalje loptu u mrežu - 0:1.

Gol pogledajte OVDE.

Posle vodećeg gola, inicijativa Madriđana je splasla, kako je vreme odmicalo, Espanjol je igrao sve ambicioznije u napadu, pogotovo u drugih 45 minuta.

Početkom drugog poluvremena Garsija je imao odličan pokušaj, ali je lopta završila tik pored stative Kasiljasovog gola, a na ulasku u finiš meča rezervista Kordoba je imao situaciju jedan na jedan sa kapitenom Reala, ali je Kasiljas izašao kao pobednik.

U nadoknadi vremena, pritisak Espanjola je postao još jači, imali su domaći još jednu priliku posle velike gužve u kaznenom prostoru Reala, ali su Madriđani sačuvali minimalnu prednost pred revanš na svom terenu.