Remi pod Vezuvom, Juventusu ostalo +6!

Autor: Boris Jovanović
petak 01.03.2013.
22:43

Svakome po poluvreme u derbiju Serije A. Juventus propustio priliku da nokautira rivala, u nastavku Napolitanci bolji. Kavani zaslužio isključenje, Orsato mu oprostio.

Napoli je krenuo žestoko, akcija Pandeva, Hamšik šutira nebu pod oblake, igrala se 13. sekunda, međutim posle toga je u prvom poluvremenu na terenu postojao samo Juventus.

Potpuno su razoružali Napoli, zagospodarili sredinom terena, presingom sprečili dotok lopte ka Kavaniju.

Već u 10. minutu šampion vodi. Pirlo je centrirao, Kjelini nadskočio Britosa, lopta je u mreži, muk na San Paolu.

Odmah nakon toga sumnjiva situacija, Inler ruši Lihštajnera, sudija Orsato je ostao nem.

Dve šanse je imao Vučinić u prvom delu da dotuče grogirane Napolitance, prvo je glavom gađao suprotni ugao i promašio, a onda imao zicer, potpuno sam ispred De Sanktisa koji sjajnim refleksom spasava gol.

Stihijski napadi Napolija nisu puno zabrinuli Bufona, ali je ni iz čega domaćin stigao do izjednačenja. Inler je šutirao, Bonući zahvatio loptu glavom, prevario svog golmana, 1:1, vulkan na tribinama.

Onda se Orsato ponovo obrukao, Kavani udara bez lopte Kjelinija, sudija iza gola je signalizirao glavnom arbitru koji nema hrabrosti da isključi Urugvajca, samo žuti karton.

U drugom poluvremenu bolja igra Napolija, probao je Hamšik, kao i Mađo, ali je Bufon oba puta odbio loptu. Bilo je nekih gužvi u kaznenom prostoru Juventusa, na drugoj strani, samo udarac Vučinić, kao i jedna akcija u kojoj Crnogorac nije stigao centaršut Đovinka.

Kavani neprimetan, Kjelini ga je stavio u džep, jednom je zahvatio loptu glavom, ali nije to bila velika opasnost.

Veliku priliku je propustio Džemaili koji je u poluvremenu zamenio Britosa. Posle udarca Hamšika je Bufon odbio loptu, Švajcarac promašio prazan gol.

Do kraja bez velikih prilika, još nekoliko pokušaja iz daljine, najbliži je bio Inler, gosti vidno zadovoljni bodom, ostaju na +6 što im je bio cilj.