Autor: Beta Beta
sreda 05.06.2013.
16:58
Izvor: Beta

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka plasirala se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Ruskinju Mariju Kilirenko sa 2:0 (7:6, 6:3).

Viktorija Azarenka plasirala se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske nakon pobede od 2:0 (7:6, 6:3) nad Ruskinjom Marijom Kirilenko.

Meč je trajao sat i 53 minuta.

U veoma neizvesnom meču, treći nosilac u konkurenciji dama na Rolan Garosu, uspela je da nadigra Ruskinju i tako izbori svoje prvo polufinale na drugom Gren slemu sezone.

U prva četiri gema prvog seta, viđena su po dva brejka na obe strane, a prva koja je uspela da zadrži svoj servis bila je Ruskinja.

Do rezultata 5:5, nije bila novih brejkova, a onda je Azarenka došla do šanse da servira za set, međutim Ruskinja je uspela da uzvrati oduzimanjem servisa i tako odvede set u taj-brejk.

U odlučujućem gemu prvog seta, Azarenka je triput napravila mini-brejk, dok je Kirilenko to samo jednom pošlo za rukom, pa je tako Beloruskinja okončala taj period igre u svoju koist sa 7:3.

U drugom setu viđeno je mnogo manje uzbuđenja, ali je Azarenka uspela da napravi dva brejka i tako izbori plasman u polufinale Rolan Garosa gde će se sastati sa Marijom Šarapovom, koja je bila bolja od Jelene Janković sa 2:1.