Rimljani nemoćni pred Kavanijem!

nedelja 06.01.2013.
22:49

Sjajno veče Edinsona Kavanija, koji je upisao het-trik u ubedljivom trijumfu svog tima nad ekipom Rome. Ovom pobedom, Napolitanci se učvrstili na trećem mestu na tabeli, iza Juvea i Lacija.

Poraze Fiorentine i Intera na najbolji način iskoristio je Napoli, koji je pred svojim navijačima ubedljivo savladao Romu rezultatom 4:1.

Junak meča je sjajni Edinson Kavani, strelac prva tri gola za domaće, kojima je praktično rešio pitanje pobednika.

Prvi put je mrežu Goikočee zatresao posle samo četiri minuta igre, na asistenciju Pandeva, a svoju seriju nastavio je u drugom poluvremenu.

Kako je počeo prvo, tako je nastavio i u drugom poluvremenu, pošto je posle samo tri minuta igre u nastavku duplirao prednost svog tima.

Roma je zatim imala par dobrih prilika da uhvati rezultatski priključak, a kada ih nije iskoristila, kazna je ponovo usledila preko Kavanija, koji u 40. minutu postavlja velikih 3:0.

Osvaldo je tri minuta kasnije dao kakvu-takvu nadu Rimljanima, a tačku je stavio Mađo, golom u 90. minutu za konačnih 4:1. Sve golove pogledajte OVDE.

Inače, Roma je u poslednjih 15 minuta igrala bez isključenog Miralema Pjanića.