Rusija - Kiks Anžija, CSKA usamljen na vrhu

nedelja 18.11.2012.
17:39

U senci jučerašnjeg incidenta u duelu Dinama i Zenita, u nedelju su odigrane ostale utakmice 16. kola Premijer lige Rusije.

rfpl.org
rfpl.org

Vodeći CSKA je sve ubedljivije na vrhu tabele šampionata Rusije. ''Armejci'' su danas ostvarili novu pobedu i to na svom terenu nad Amkarom, pa posle još jednog kiksa Anžija, sada imaju pet bodova prednosti na čelu tabele.

CSKA je slavio rezultatom 3:0. Poveli su golom Elma iz penala u 25. minutu, a u drugom poluvremenu trijumf su potvrdili Musa u 73. i Cauna u 90. minutu. Zoran Tošić je ovog puta bio na klupi za rezerve, a dobio je priliku da zaigra u poslednjih desetak minuta.

Anži je upisao i drugi uzastopni remi i sve je dalje od liderske pozicije koju je doskora držao. Tim iz Mahačkale je za rivala imao ekipu Rostova, a meč je završen bez golova.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa danas je ostvario Kuban, koji je sa 3:0 savladao Mordoviju.