Saletov Fener ''pokorio'' Moskvu!

Autor: Darko Mitrović
četvrtak 04.11.2021.
19:55
Izvor: Sportske.net

Velika pobeda Đorđevićevog tima posle nekoliko evroligaških poraza.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Povezane vesti

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su veoma važan trijumf u Moskvi protiv domaćeg CSKA u meču osmog kola Evrolige.

Fenerbahče je slavio rezultatom 91:82 i tako prekinuo seriju od tri vezana poraza u elitnom evropskom takmičenju. Ovo je ukupno treći trijumf ekipe Aleksandra Đorđevića u prvih osam kola, a CSKA je sada na poplovičnom učinku, 4-4.

Buker i Šajok su izvanredno odigrali prvu četvrtinu u ekipi Fenera, prvi je upisao 10, a Šajok 6 poena, uz po dve asistencije tokom prvog kvartala. U drugoj je glavnu ulogu preuzeo Jan Veseli koji je prvo poluvreme završio sa 13 poena.

Uglavnom su gosti imali blagu rezultatsku prednost, a serijom 8:0, početkom druge četvrtine Fener je imao i deset poena prednosti - 31:21.

Do poluvremena, ''Armejci'' su prepolovili stu razliku, pa se u treći kvartal ušlo rezultatom 49:44 za Fenerbahče. U nastavku gosti konstantno u vođstvu, Moskovljani su u par navrata uspevali da priđu na tri-četiri poena razlike, ali nisu imali snage za preokret.

De Kolo je na kraju bio najefikasniji u Fenerbahčeu sa 18 poena, Veseli se zaustavio na 17, a odličan je bio i naš Marko Gudurić sa 13 poena, koliko je upisao i Buker. Kod domaćih Klajburn najefikasniji sa 24 poena i osam skokova.

Ne propustite