Šalkeu samo bod u Hanoveru

nedelja 26.08.2012.
19:25

Duelom Hanovera i Šalkea kompletirano je prvo kolo nemačke Bundeslige. Današnji rivali remizirali su rezultatom 2:2 a meč je bio pun obrta i interesantnih situacija.

Hanover i Šalke igrali su danas poslednji meč prvog kola nove sezone u Bundesligi na kome je viđeno ukupno četiri gola.

Domaćin je poveo golom Felipea dva minuta pred odlazak na odmor i Hanover je do 52. minuta imao vođstvo od 1:0.

Tada su kraljevsko plavi počeli da igraju i za samo desetak minuta uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Najpre je Klas Jan Huntelar nastavio svoju golgetersku seriju započetu u prošloj sezoni. Holandski internacionalac pogodio je u 52. mintu da bi u 64. Holtbi doveo Šalke u prednost od 1:2.

Činilo se da će ekipa iz Gelzenkirhena uspeti da upiše prva tri boda u novoj sezoni ali je Hanover preko Nikčija došao do izjednačenja u 80. minutu.

Posle prvog kola, na tabeli vodi Bajern iz Minhena a prate ga Dizeldorf, Ajntraht, Dortmund i Menhengladbah sa po tri osvojena boda.