Šampion pregažen u Lilu

Autor: Filip Mitrović
subota 22.12.2012.
19:16

Fudbaleri Lila ubedljivo savladali na svom terenu aktuelnog šampiona Francuske Monpelje rezultatom 4:1.

U 19. kolu francuske Lige 1, Lil je preslišao Monpelje, pobedivši ga sa 4:1.

Domaćini su do prerdnosti stigli u 24. minutu, strelac je bio Rou, na asisteniciju Pajeta. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena kombinacijom ova dva igrača Lil duplira vođstvo, samo što je sada Pajet strelac, a Rou asistent. 2:0 je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U 63. minutu Lil stiže do trećeg, a Rou do svog drugog pogotka na ovom meču. 12 minuta kasnije Lil vodi 4:0 pogotkom rezerviste sa Zelenortskih ostrva Rajana Mendeza.

Katastrofu Monpeljea donekle je uspeo počasnim golom da ublaži Kamara, koji u 83. minutu pogađa mrežu Lila na dodavanje Munijea.

Na polovini francuskog šampionata Lil je peti na tabeli sa 29 bodova, dok je Monpelje 11-ti sa 26.