Šampion se izvukao na "Enfildu"

nedelja 26.08.2012.
18:53

Fudbaleri Mančester Sitija ponovo su uspeli da ostanu neporaženi u novoj sezoni Premijer lige pošto su na današnjem derbiju protiv Liverpula dva puta uspevali da stignu prednost domaćina i na kraju osvoje bod.

Mančester Siti i drugi put u novoj sezoni morao je da "juri" rezultat. Nakon preokreta u prvom kolu protiv Sautemptona, "Građani" su ovoga puta uspeli da remiziraju sa ekipom Liverpula, iako su dva puta gubili.

Sjajno izdanje izabranika Brendana Rodžersa nije bilo dovoljno da se savlada vladajući šampion Engleske.

Liverpul je dva puta imao prednost ali su "Građani" dva puta anulirali deficit za konačnih 2:2.

Najpre je Liverpul poveo golom Martina Škrtela na asistenciju Stivena Džerarda. Slovak je glavom zakuaco loptu po sredini gola Džoa Harta koji je ostao nemoćan u ovoj situaciji.

Redsi su sa prednošću od 1:0 otišli na odmor ali su veća uzbuđenja viđena u drugom poluvremenu.

Siti je, praktično, ni iz čega, uspeo da poravna rezultat golom Jaje Turea u 63. minutu ali radost "Građana" nije dugo trajala.

Pojačanje Sitija iz ekipe Evertona Džek Rodvel katastrofalno je započeo svoj boravak na "Itihedu". Nakon loše partije protiv Sautemptona Rodvel je danas igrao rukom i omogućio Liverpulu slobodnjak koji je maestralno realizovao Luis Suarez.

Urugvajac je prebacio živi zid koji je Hart postavio pa je Liverpul u 66. minutu poveo sa 2:1.

Spasilac Mančester Sitija ovoga puta bio je Karlos Tevez. Argentinski internacionalac uspeo je da savlada Pepea Rejnu deset minuta pre kraja meča i na taj način postavio konačnih 2:2

Naš Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu ali nije uspeo da pomogne svom timu da dođe do druge pobede u novoj sezoni.