Šampionsko slavlje začinjeno ''petardom''!

nedelja 26.05.2013.
21:14

Utakmicom u Humskoj, gde je fudbalerima Partizana uručen šampionski pehae, spuštena je zavesa za ovogodišnju fudbalsku sezonu u Superligi U sjajnoj atmosferi, koju je u jednom trenutku pokvarila grupa huligana, Partizan savladao Spartak sa 5:0 i sezonu za

Svečana ceremonija na terenu Partizanovog stadiona upriličena je pred početak meča sa Subotičanima.

Uz prisustvo Sava Miloševića, kao i predsednika Zajednice superligaša Miodraga Jankovića, najpre je medalje fudbalerima Partizana dodelio Branimir Babarogić, da bi zatim usledio i najsvečaniji trenutak - kada je kapitenu Partizana Saši Iliću uručen je šampionski pehar, uz pesmu navijača crno-belih koji su dobro ispunili tribine stadiona u Humskoj.

Mladi napadač Partizana Aleksandar Mitrović nije bio u postavi za meč protiv Spartaka, što je iskoristio da sa šampionskim peharom istrči počasni krug uz ovacije 'Grobara'.

A kad je sama utakmica u pitanju, prema očekivanju videli smo otvorenu igru oba tima, a na kraju i ubedljivu pobedu Partizana od 5:0, mada su po prikazanom i gosti zaslužili da postignu koji pogodak.

partizan
Počelo je šansama Luke i Jojića koji je pogodio prečku, da bi zatim Milivojev uzvratio na drugoj strani, kada je pogodio spoljni deo mreže.

A onda, na scenu stupa Lazar Marković! Napadač Partizana koji se gotovo sigurno oprašta od crno-belog dresa, u svom stilu je pobegao svojim čuvarima po levoj strani, došao u priliku za udarac i poslao loptu u bliži ugao za vođstvo Partizana od 1:0!

markovicU tim trenucima počelo je divljanje grupe navijača na severu, koji su bakljama gađali gledaoce na zapadnoj tribini. Jedan dečak je povređen tom prilikom, a Žandarmerija je na kraju udaljila huligane sa stadiona.

Baš tada je Spartak imao i najbolju priliku, kada je Bratić pogodio prečku, a kazna za taj promašaj ubrzo je usledila u režiji Marka Šćepovića.

Mat u tri poteza. Odlična akcija Lazar Marković - Volkov - Marko Šćepović, koji šutira iz prve posle centaršuta Volkova sa leve strane. Golman Aleksić je nemoćan...

Drugo poluvreme u Humskoj počelo je uz muzičku podlogu grupe JNA i bakljadu na 'Jugu', a prvu priliku za crno-bele u 48. minutu nije iskoristio Lazar Marković.

Posle osam minuta utakmice u nastavku, delegat je zatražio od sudije da prekine meč dok ne prestane koncert ispred južne tribine! Ipak, arbitar nije tako rigorozan, pa je meč ubrzo nastavljen iako muzički program nije prekinut.

U 56. minutu ovacije za Lazara Markovića koji izlazi sa terena, umesto njega je priliku dobio Nemanja Kojić.

Poslednjih dvadesetak minuta meča odigrao i talentovani Danilo Pantić, koji je zamenio Vladimira Volkova.

U 79. minutu beležimo pokušaj Predraga Luke sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Aleksić siguran.

ninkovic

A ono što nije uspeo Luka, jeste Ninković minut kasnije. Asistencija Kojića, a onda Ninković odličnim udarcem iskosa sa leve strane šalje loptu u siprotan ugao - 3:0!

U 83. minutu, gotovo sa istog mesta, mrežu gostiju pogađa Kojić! Sjajan lob udarac napadača Partizana, posle odlične asistencije Šćepovića, za vođstvo od 4:0!

Dva minuta kasnije još jedna sjajna šansa za Kojića, ali je Aleksić ovog puta sjajno reagovao.

Tačku je stavio Predrag Luka, koji je u poslednjim trenucima pogodio za konačnih 5:0! Njegov gol je označio i kraj meča i kraj sezone u Superligi, a  početak slavlja navijača i igrača Partizana na terenu stadiona u Humskoj!

Partizan: Ž. Živković, M. Živković, Volkov, Pajović, Ivanov, Smiljanić, Ninković, Jojić, Luka, Šćepović, L. Marković.

Spartak: Aleksić, Čović, Milivojev, Farkaš, Antonić, Bratić, Torbica, Puškarić, Kovačević, Šarac, Nosković.

(foto: beta)