Autor: Beta Beta
nedelja 11.05.2014.
20:42
Izvor: Beta

Ruska teniserka Marija Šarapova osvojila je trofej na turniru Premijer serije u Madridu pošto je danas u finalu savladala Rumunku Simonu Halep sa 2:1, u setovima 1:6, 6:2, 6:3.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Marija Šarapova je do druge pobede u isto toliko medjusobnih duela sa Halepovom došla za sat i 58 minuta igre, i tako osvojila drugi uzastopni trofej u sezoni.

Ruskinja je loše startovala u današnjem duelu, uzevši samo jedan gem u prvom setu, i dozvolivši Halepovoj da napravi čak tri brejka.

U drugom setu, Ruskinja je zaigrala ofanzivnije i napravila brejk odmah na startu.

U finišu drugog seta Rumunka je dozvolila Šarapovoj da napravi još jedan brejk, što je Ruskinji osiguralo izjednačenje u setovima 1:1.

Treći set obeležila je potpuna dominacija Šarapove, koja je napravila tri brejka, dok je Halepova napravila jedan, uz veoma loš procenat osvojenih poena na drugi servis.

Šarapovoj je ovo 31. titula u karijeri, a druga ove sezone, jer je nedavno osvojila i turnir u Štutgartu, gde je u finalu bila bolja od srpske teniserke Ane Ivanović.