Selti bod sa igračem manje, Rukavina presudio Valjadolidu

subota 26.01.2013.
21:57

U španskoj Primeri odigrane su prve utakmice 21. kola. Selta imala vođstvo protiv Sosijedada, ali su gosti u drugom poluvremenu iskoristili prednost igrača više. U drugoj utakmici subotnjeg programa, Levante u poslednjim trenucima, autogolom Rukavine, sav

Fudbaleri Selte sve su bliže zoni ispadanja, pošto ponovo nisu uspeli da ostvare pobedu u Primeri.

Ekipa iz Viga je na svom terenu igrala protiv Sosijedada i na kraju uzela bod, posle remija rezultatom 1:1.

Danski reprezentativac Kron-Deli doveo je Seltu u vođstvo u 32. minutu i minimalnom prednošću domaćina ušlo se i u drugo poluvreme.

Međutim, posle samo pet minuta igre u nastavku, Fernandes je zaradio isključenje u redovima domaćih, a već u 59. minutu gosti koriste brojčanu prednost za izjednačenje na 1:1. Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE

Selta posle ovog remija ima 20 bodova na 17. mestu, dok se Sosijedad učvrstio na sredini tabele sa 30 bodova.

Sledeća utakmica ovog kola odigrana je između Levantea i Valjadolida, a domaćin je u finišu slavio rezultatom 2:1.

Đukićev tim je poveo već posle osam minuta igre, golom Barahe, ali je u finišu prvog poluvremena sjajnim golom Barkera Levante izjednačio na 1:1.,

Delovalo je da će to ostati i konačan rezultat, ali u 90. minutu Antonio Rukavina postiže autogol i Valjadolid ostavlja praznih šaka na ovom gostovanju - 2:1. Golove pogledajte OVDE

Duel između Saragose i Espanjola umesto golova obeležila su - isključenja. Pobednika nije bilo, meč je završen rezultatom 0:0, a kraj meča i jedni i drugi su dočekali bez po jednog isključenog igrača.

Prvo je Havi Lopes u redovima Espanjola isključen zbog drugog žutog kartona u 79. minutu, da bi samo tri minuta kasnije u svlačionisu iz istog razloga morao i bek Saragose Sapunaru.

U domaćem timu je u konkurenciji za sastav bio i Stefan Babović, ali je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve.

Subotnji program zatvaraju La Korunja i Valensija od 22 časa.