Senzacija u Sevilji, Majorka odnela ceo plen

Autor: Filip Mitrović
subota 22.12.2012.
18:05

Betis je uoči duela sa Majorkom slovio za velikog favorita, ali gosti uspevaju da osvoje tri boda.

U okviru 17. kola Primere Betis razočarao svoje navijače na "Benito Viljamarinu", pošto se gost sa Majorke vraća kući sa celim plenom. Betis - Majorka 1:2.

Sve je počelo dobro za domaće pošto je Benat već u 6. minutu doneo prednost za 1:0.

Gosti stižu do izjenačenja u 37. minutu preko Viktora na asistenciju Kevina i na odmor se otišlo nerešenim rezulatatom 1:1.

Međutim, samo što je krenulo drugo poluvreme, sudija svira penal za Majorku, a siguran sa bele tačke bio je Havi Markez. Do kraja meča nije bilo golova, a Majorka ovom pobedom hvata zalet za beg sa dna tabele.

Betis ostaje peti sa 28 bodova, dok Majorka više nije u opsanoj zoni, sada je 15-ta sa 16 osvojenih bodova.