Serija A - Ljajić probudio ''Violu''

subota 13.04.2013.
22:46

Odigrane prve dve utakmice 32. kola Serije A, a gosti ostvarili stopostotan učinak. Posle trijumfa Sijene u Peskari, Fiorentina savladala Atalantu u Bergamu.

Iako oslabljena, bez povređenog Jovetića, suspendovanog Tomovića, Fiorentina je kao gost uspela da osvoji sva tri boda u duelu sa ekipom Atalante u Bergamu.

''Ljubičasti'' su slavili sa 2:0, a meč su prelomili u drugom poluvremenu, posle ulaska Adema Ljajića na teren.

On je u 57. minutu zamenio Akvilanija pri rezultatu 0:0, a samo četiri minuta kasnije Fiorentina je povela golom Pizara iz jedanaesterca.

Sve dileme otklonio je Larondo u 72. minutu, posle asistencije Kvadrada - 0:2. Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta u ekipi Atalante. (GOLOVI OVDE

''Viola'' se ovom pobedom učvrstila na četvrtom mestu sa 55 bodova, dok je Atalanta trenutno na 13. poziciji sa 37 bodova.

Premijerni meč 32. kola odigran je u Peskari, gde je Sijena kao gost slavila protiv ''fenjeraša'' sa 3:2.

Golom Anhela i autogolom Zanona, Sijena je posle prvog poluvremena vodila sa 2:0, Čelik i Tonji su doneli izjednačenje domaćima, a sva tri boda gostima doneo je Emeghara u 86. minutu - 2:3.