nedelja 11.05.2014.
17:00

Popodnevni mečevi pretposlednjeg kola Serije A protekli u znaku ubedljive pobede Napolija, ali su i doneli rasplet u borbi za opstanak. Spasonosne pobede za Kjevo i Sasuolo, dok se Bolonja i Katanija sele u Seriju B. Za Milan još ima nade kad je u pitanju

Duel Sampdorije i Napolija nije odlučivao praktično ni o čemu, jer su Napolitanci obezbedili treće mesto, a Mihajlovićev tim opstanak u ligi.

Zato se i očekivalo dosta golova, ali ne i tako ubedljiva pobeda gostiju - 5:2 je bilo na kraju u njihovu korist.

Praktično je pitanje pobednika rešeno u prvom poluvremenu, kada su Napolitanci postigli čak tri gola. Poveli su golovima Zapate i Insinjea u 19, odnosno 26. minutu, Eder je na isteku prvih pola sata smanjio na 2:1, ali je samo dva minuta kasnije Kaljehon odgovorio za 3:1.

Gotovo svaka ozbiljnija šansa koju su imali gosti u ovom meču je rezultirala golom, a tako je bilo i u 48. minutu kada je pogodio Hamšik, da bi više nego ubedljivih 5:1 postavio Mustafi, autogolom u 61. minutu.

Koliko-toliko, poraz Đenovljana je ublažio rezervista Solek u 88. minutu - 2:5.

Ali, mnogo više uzbuđenja bilo je u mečevima koji su odlučivali po pitanju opstanka ili izlaska na evro-scenu.

Pogotovo u Torinu, gde je Parma imala veliku priliku da pobedom dođe na prag plasmana u Ligu Evrope.

Prvo poluvreme dobio je domaći tim, koji je u 42. minutu poveo golom Imobilea, ali su prava uzbuđenja viđena u nastavku meča. Najpre crveni karton za fudbalera gostiju Lukarelija u 64. minutu, da bi sedam minuta kasnije oni ipak uspeli da iznude penal, ali ga Kasano nije pretvorio u gol! Srećom po njega, Bjabijani je bio priseban i ipak doneo izjednačenje Parmi - 1:1.

Dva minuta kasnije i Torino ostaje sda igračem menje, pošto je Imobile dobio drugi žuti karton.

A onda, na ulasku u finiš meča, stopostotna šansa za Bjabijanija, ali nije uspeo da je iskoristi i donese dragocenu pobedu Parmi.

Ipak, ovakav ishod im daje nadu da u poslednjem kolu mogu da ostvare cilj, i ne samo njima, već i Milanu, koji je ranije danas poražen u Bergamu od Atalante (2-1).

A kad je u pitanju borba za opstanak, tu je već sada sve postalo jasno - u Seriju B idu, osim ranije otpisanog Livorna, još i Bolonja i Katanija!

Izvukli su se Sasuolo, koji je u finišu meča uspeo da slomi otpor Đenove, slavi sa 4:2, kao i Kjevo, koji je sa 1:0 slavio kao gost protiv Kaljarija. Kataniji ni pobeda u Bolonji od 2:1 tako nije pomogla da izbegne ispadanje.