Serija A - Verona i Lacio sami sebe udaljili od Evrope

ponedeljak 05.05.2014.
20:53

Obe ekipe su pred ovo kolo imali šanse da se nađu u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a sada su sami sebe odaljili od tog mesta podelivši bodove.

U utakmici 36. kola italijanske Serije A između Lacija i Verone videli smo 6 golova i nerešen ishod.

Domaći su poveli u 30. minutu nakon sjajnog kontra napada. Lopta je došla do Kandreve na levoj strani koji je video usamljenog Keitu kome nije bilo teško da postigne pogodak za vođstvo Lacija od 1:0.

Ipak, samo 7 minuta je trajala radost rimske ekipe. Halfredson je oduzeo loptu fudbalerima Lacija na 25 metara od gola, uposlio kratkim pasom Markinja, a ovaj je udarcem po zemlji sa 16 metara pogodio donji desni ugao golmana Lacija za izjednačenje.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Do sledećeg gola čekali smo 60. minut, tekla je dobro akcija Lacija, prekinuta je na trenutak na ivici šesnaesterca pa se lopta srećno odbila do Senada Lulića koji je desnom nogom postigao gol za novo vođstvo Lacija.

Nakon toga, ponovo ista režija kao u prvom poluvremenu. Devet minuta se čekalo na izjednačenje, a nakon jedne kontre Verone Iturbe je na asistenciju Sale izašao jedan na jedan sa golmanom Berišom i nije mu bilo teško da ga savlada, bilo je 2:2.

U 84. minutu šok na Olimpijskom stadionu u Rimu. Romulo je primio sjajnu loptu kroz odbranu domaćih, ponovo je asistent bio islandski internacionalac Halfredson, a njemu nije bilo teško da postigne pogodak i dovede svoju ekipu u vođstvo od 3:2.

Do kraja meča Senad Lulić je zbog veoma neopreznog starta dobio crveni karton, tako da je Lacio ostao zadnjih 5 minuta sa igračem manje.

Ipak, to nije bio kraj uzbuđenjima. U trećem  minutu nadoknade sudija je svirao penal za Lacio nakon groznog starta Albertracija. Mauri je uzeo loptu, golman je odbranio, ali je ovaj fudbaler prvi pritrčao do lopte i smestio je u mrežu čime je ostavio Laciju kakve-takve nade da može do Evrope naredne godine.