Silni Inter i Napoli, Roma jedva do boda!

nedelja 26.08.2012.
22:45

Večerašnjim utakmicama kompletirano je prvo kolo italijanske Serije A. Inter i Napoli ubedljivi u gostima, Roma na svom terenu tek u poslednjim trenucima izbegla poraz od Katanije.

Znatno više uspeha večeras su imali gostujući timovi. Inter je lako došao do prvih bodova u novoj sezoni, posle ubedljivog trijumfa u Peskari od 3:0.

''Neroazuri'' su već posle nepunih 20 minuta stekli dva gola viška, preko Snajdera i Milita, a konačan rezultat postavio je Koutinjo u finišu meča.

Istim rezultatom Napoli je slavio na Siciliji protiv Palerma. Hamnšik je u finišu prvog poluvremena najavio trijumf Napolitanaca, da bi ga u nastavku potvrdili Mađo i Kavani.

Bodove sa gostovanja odneo je i Lacio, koji je golom Ernanesa trijumfovao u Bergamu protiv Atalante.

Gradski rival Lacijala, ekipa Rome teškom mukom je došla do boda pred svojim navijačima protiv Katanije. Gosti su dva puta vodili, Rimljani dva puta stizali, a drugi put u nadoknadi vremena golom Lopeza.

U Sijeni nije bilo golova, a od domaćih ekipa uspešni su bili samo Kjevo protiv Bolonje i Đenova protiv Kaljarija.

U dresu Đenovljana nastupio je i Boško Janković, koji je bio u sastavu od prvog minuta.