Sjajan derbi, Zvezdin čudesni povratak!

nedelja 17.02.2013.
22:53

Crvena zvezda posle osvojenog Kupa još jednom savladala Partizan, ovog puta u 21. kolu ABA lige - 84:76. Partizan u drugoj četvrtini imao i ''plus 15'', Bertans je rešetao koš crveno-belih za tri poena, ali ni to nije bilo dovoljno crno-belima.

Prva četvrtina protekla je u rezultatski ravnopravnoj i borbenoj igri na obe strane. Upečatljivi detalji bili su odlična igra Raška Katića, Zvezdina dominacija u skoku, ali i odličan šut košarkaša Partizana.

Letonac Bertans je vezao dve trojke i potvrdio da će praviti mnogo više problema Zvezdi nego što je to bio slučlaju u finalu Kupa.

U drugih deset minuta ušlo se minimalnim vođstvom Partizana (23:24), ali je narednih deset minuta proteklo uglavnom u znako crno-belih.

Zvezdini najjači aduti potpuno neutralisani u napadu, a za to vreme Bertans, Vesterman i ostali ''rešetaju'' koš crveno-belih i prednost Partizana dostiže i ''plus 15'' - 46:31!

Ulazilo se tada polako u finiš prvog poluvremena, a onda je Partizan odjednom stao!

Ništa nisu mogli da pogode njegovi košarkaši, vezali su i šest promašaja sa penala, pa Zvezda do odlaska na odmor serijom 6:0 smanjuje na 46:37.

Ali, ni pauza u poluvremenu nije doprinela da crno-beli ''dođu sebi''. Poput nekoliko mečeva u Evroligi ove sezone, dozvolili su rivalu veliku seriju poena, a Zvezda je nedugo zatim smanjila razliku, pa povela sa 53:52!

U tim trenucima Vujoševićev tim je uspeo da se stabilizuje, pa smo u nastavku gledali veoma uzbudljivu i neizvesnu borbu.

Bertans je i dalje nemilosrdno pogađao trojke, ali su i sa druge strane odgovarali Rakočević, Savović, Radivojević.

Potpuna rezultatska neizvesnost je trajala sve do nekih minut i po do kraja, kada je Zvezda prelomila meč u svoju korist, a evo i kako:

Vesterman pogađa trojku za Partizan, vraća Vuk Radivojević, 75:75!

Zatim faul nad Muslijem, koji samo jednom precizan - 75:76!

A onda ponovo Raško Katić pogađa, njegov 19. poen, posle čega crno-beli greše u napadu - 77:76!

Ulazimo u sam finiš, a posle nove greške Lučića, Savović donosi 79:76 Zvezdi!

Partizan opet ne koristi napad i na 36 sekundi do kraja Zvezda je sve bliža pobedi! Faul nad Nelsonom, koji oba puta pogađa i Zvezda vodi 81:76.

Vesterman je imao otvoren šut za tri, ali ne pogađa, novi faul nad Rakočevićem i sve je ovde rešeno, Zvezda dobija derbi!

Rakočević siguran sa penala za 83:76! Za kraj, još jedan poen odličnog Raška Katića sa penala  za konačnih 84:76!

Katić i Rakočević sa po 20 poena bili su najefikasniji u ekipi Crvene zvezde, a Bertans je svoju sjajnu partiju završio sa 23 poena na svom kontu.