SL - ''Azurima'' drama u Novom Sadu!

subota 06.07.2013.
22:41

Prvi meč petog vikenda Grupe B Svetske lige između Srbije i Italije obilovao neizvesnošću, a pobedu posle pet setova ostvarili gosti. Naš tim ostao bez šansi za plasman na završni turnir Svetske lige, u nedelju novi duel sa ''Azurima''.

Reprezentacija Srbije doživela je novi poraz u okviru Grupe B Svetske lige, ovog puta u novosadskom ''Spensu'' rezultatom, 2:3, po setovima 25:20, 22:25, 25:21, 22:25, 16:18.

Kolakovićevi izabranici su odlično ušli u meč protiv favorizovanog rivala i dobru igru u prvom setu krunisali su osvajanjem ovbog dela meča rezultatom 25:20.

Očekivao se odgovor Italijana i do njega je i došlo u drugom setu, ali to nije obeshrabrilo reprezentativce Srbije koji uz podršku navijača stiču novbo vođstvo u setovima i dolaze veoma blizu velikog trijumfa.

Četvrti set doneo je neizvesnu borbu, ali su u finišu ovog seta ''Azuri'' bili koncentrisaniji i meč uveli u peti, odlučujući set.

Početkom petog seta Italija je stekla blagu prednost, ali reprezentacija Srbije uspeva da napravi preokret, povede sa 13:11 i dođe na prag pobede. Usledio je tajm-aut, a onda i nastavak drame. Gosti uspevaju da se izvuku, dođu do izjednačenja, pa se igalo na razliku.

U tim trenucima dve greške, najpre Kovačevića, pa Atanasijevića presudile su u korist Italijana koji dobijaju peti set sa 18:16, za konačnih 3:2 u setovima.