SL - 'Večiti derbi' u finalu, Zvezda eliminisala Megu!

Autor: Miloš Marković
nedelja 02.06.2013.
22:50

Crvena zvezda je savladala ekipu Mega Vizure u trećoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Super lige i u finalu igrače protiv ekipe Partizana.

Početak majstorice u 'Pioniru' pripao je gostujućem timu koji je meč započeo serijom od 8:0.

Crvena zvezda u nastavku uspeva da smanji prednost Mega Vizure, koja na tri minuta do kraja prvog dela igre iznosi 15:13. Ipak, gosti su uspeli da sačuvaju prednost i prvu deonicu meča privedu u svoju korist rezultatom 24:20.

Tokom druge četvrtine, izabranici trenera Milojevića uspevaju da očuvaju prednost, koja u jednom trenutku iznosi i plus 11.

Dobrom igrom u odbrani Mega Vizura prvo poluvreme završava sa prednošću od 43:36.

Odmor je prijao domaćem timu koji je u trećoj četvrtini zaigrao bolje i uspeo da sustigne prednost gostiju koji su u trećoj deonici išli i na plus deset.

Ipak, Katić je uspevao da probije zonsku odbranu gostiju, Savović je šutevima sa spoljne pozicije pomagao i treća deonice meča se završava sa poenom prednosti za goste, 54:53.

U poslednjoj četvrtini razigrali su se Skot i Savović, dok su gosti slabo igrali u napadu.

Izabranici Dejana Radonjića do kraja utakmice preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom, nošeni podrškom sa tribina, crveno-beli stižu do konačne pobede od 77:68 (20:24, 16:19, 17:11, 24:14).

Najefikasniji u Crvenoj zvedi bio je Demarkus Nelson sa 20 postignutih poena, dok je Raško Katić ubacio 15 poena.

Najbolji u poraženoj ekipi bio je Boban Marjanović sa 21 poenom.

Ekipa Crvene zvezde će se za titulu šampiona države boriti sa ekipom Partizana koji je ranije savladao Vojvodinu u drugom polufinalu plej-ofa.