SP - Brazilci zakazali Španiji reprizu finala

petak 16.11.2012.
17:30

Najave i očekivanja koja su fudbalski stručnjaci davali uoči početka SP u futsalu obistinila su se pošto će se u finalnoj utakmici sastati favoriti za osvajanje trofeja, reprezentacije Španije i Brazila što će ujedno biti repriza finala od pre četiri godi

Španije ja u prvom polufinalu savladala reprezentaciju Italije rezultatom 1:4 i na taj način prva obezbedila plasman u finale.

Brazil se u drugom polufinalu sastao sa selekcijom Kolumbije i očekivalo se da će "Karioke" uspeti da se priključe najljućem rivalu u borbi za trofej.

Posao ipak nije bio lak pošto je Kolumbija pružila sjajan otpor favorizovanim Brazilcima ali su branioci trofeja na kraju slavili rezultatom 3:1.

Meč je bio jako neizvestan iako je Brazil stigao do ranog vođstva već u 41. sekundi utakmice preko Gabrijela.

Kolumbija nije poklekla na mentalnom planu usled rano primljenog pogotka pa je do odlaska na odmor uspela da se vrati u meč i izjednači rezultat golom Džonatana Toroa.

Drugo poluvreme donelo je prevagu u korist kvalitetnije reprezentacije Brazila pošto je Gabrijel svojim drugim golom u 28. minutu povećao na 2:1 a strelac izjednačujućeg gola za Kolumbiju još jednom se upisao u strelce minut nakon Gabrijelovog gola ali je ovoga puta pogodio mrežu svog golmana.

Tako je Toro, ispostavilo se, postavio konačnih 3:1 za Brazil pa će se u finalu gledati repriza sa šampionata u Brazilu kada je domaćin bio bolji od Španije nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca.

Repriza finala igraće se 18. novembra a istog dana Italija i Kolumbija odlučiće o tome kome će pripasti treća pozicija.