Spektakl u Pioniru, Barsa slavila u produžetku!

četvrtak 06.12.2012.
22:56

Kakva drama u Pioniru, još jedan sjajan meč Partizana i Barselone, ali nažalost, ponovo su pobedu odneli Katalonci, ovog puta u produžetku rezultatom 68:67. Presudila blokada Džavaija nad Muslijem u poslednjim sekundama.

Još jedan spektakl u duelu velikana evropske košarke, Partizana i Barselone. Na našu žalost, Navaro i drugovi ponovo su imali više sreće i iskustva u završnici i na kraju, posle produžetka, slavili rezultatom 68:67.

Regularnih 40 minuta završeno je rezultatom 58:58, tada je Barsa imala poslednji napad, dok je u poslednjim sekundama produžetka Muslijev pokušaj izblokirao Nejtan Džavai.

Crno-beli su odlično ušli u meč i na visokom nivou odigrali čitavo prvo poluvreme. Musli je bio raspoložen u uvodnim minutima, Partizan je tada vodio sa 6:4, a onda sledi serija Barselone 6:0, da bi odmah na isti način uzvratili i crno-beli.

Gosti su krajem prve četvrtine poveli sa 13:12, a onda kreće najbolji period igre Partizana u ovom meču.

Do kraja prve četvrtine Partizan je poveo sa 14:13, a onda odličnom igrom i u odbrani i u napadu stigao do dvocifrene prednosti - 24:13!

Gotovo pet minuta u drugoj četvrtini čekalo se na poene gostiju, a onda je ubedljiva prednost šampiona Srbije počela polako da se topi.

Ipak, u prvom poluvremenu Partizan je uspeo da svede Barselonu na samo 25 poena i na odmor su crno-beli otišli vođstvom od pet poena razlike - 30:25.

Na startu drugog poluvremena, Barselona se potpuno rezultatski približila, a posle koraka dosuđenih Gordiću, usledila je nešto žešća reakcija Duška Vujoševića, koji dobija tehničku grešku, a Navaro je oba puta precizan sa penala - 32:33, Barsa ponovo vodi.

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala do samog kraja. U poslednjih deset minuta se ušlo vođstvom Partizana od 44:43, Barsa je zatim stekla pet poena prednosti (48:53), a onda drama u finišu!

Đorđe Gagić uspeva da poentira za 50:53 na četiri i po minuta do kraja, a onda Leo Vesterman pogađa trojku za izjednačenje - 53:53! Tek prva trojka Partizana u ovom meču, ali u pravom trenutku!

Tajm-aut za Barselonu, a onda trojka Marselinja Uertasa - 53:56... Tri minuta do kraja...

A na ulasku u poslednja dva minuta, Vesterman smanjuje na 55:56! Posle tajm-auta gostiju, Lučić pogađa trojku za 58:56!

Atmosfera u Pioniru fenomenalna, sve grmi!!!

Na 46 sekundi do kraja, Navaro pogađa oba bacanja za izjednačenje - 58:58.

Partizan nije iskoristio naredni napad, ali, srećom ni gosti, pa će se ići u produžetke - 58:58!!!

Dodatnih pet minuta počinje poenima gostiju i neiskorišćenim napadima Partizana, pa  je Volas novim poenima naterao Vujoševića na tajm-aut - 58:62!

Gosti održavaju ova četiri poena prednosti, na minut i 40 sekundi do kraja rezultat je 60:64.

Lučić je zatim precizan sa linije slobodnih bacanja, za 62:64, a na isti način vraća Navaro - 62:66.

Ali opet Lučić! Trojka za 65:66!!!

Usledila je jedna sporna situacija u napadu gostiju, sudije su posle ''većanja'' dodelile loptu Partizanu, a onda Gagić poentira za 67:66! Još 26 sekundi do kraja, tajm-aut!!!

Na 16 sekundi do kraja, Marselinjo je fauliran od strane Gordića, a sa linije penala pogađa oba puta, Barsa opet vodi - 67:68!

Poslednji napad imao je Partizan, Musli je šutirao, Džavai ga blokirao i sve je gotovo, Barsa je ponovo pobedila...

Na kraju, sedmi poraz Partizana u prvih devet kola, crno-belima predstoji velika borba i u poslednjem kolu u Bambergu kako bi se ipak domogli Top 16 faze Evrolige.

Dragan Milosavljević je bio najefikasniji u Partizanu sa 14, a Gagić i Musli su upisali po 12 poena. Kod gostiju, Navaro je bio jedini dvocifreni sa 10 poena, ali su i ostali ravnomerno dali doprinos ovoj pobedi.