''Sport'' - Emir Bekrić sportista godine!

utorak 24.12.2013.
21:31

Tradicionalni ''Sportov'' izbor najboljeg sportiste godine održan je 57. put, a ovogodišnji dobitnik prestižnog priznanja je atletičar Emir Bekrić.

Kao što je poznato, Emir Bekrić je letos na Svetskom prvenstvu u Moskvi osvojio bronzanu medalju na 400 metara s preponama, a ovaj njegov rezultat dobija još više na značaju, imajući u vidu da je bio jedini Evropljanin u finalu.

Tom prilikom je postavio i novi državni rekord u ovoj disciplini, koji sada iznosi 48.05 sekundi.

U izboru dnevnog lista ''Sport'', Bekrić je dobio najviše glasova (74) u konkurenciji Ivane Španović, takođe bronzane sa Svetskog prvenstva, koja je dobila 47 glasova i našeg najboljeg tenisera Novaka Đokovića (39) i tako zaslužio priznanje za najboljeg spoprtistu Srbije u 2013.

Takođe, izabran je i najbolji mladi sportista Srbije u godini na izmaku, a to priznanje dobio je golman Crvene zvezde Predrag Rajković, koji je čuvao mrežu naše omladinske reprezentacije, koja je osvojila titulu prvaka Evrope u Litvaniji.