Srećo, gde si!?

četvrtak 28.11.2013.
22:46

Košarkaši Partizana poraženi su u predgrađu Pariza od Nantera u šok završnici u kojoj Milosavljvić nije uspeo da pogodi težak šut za tri poena.

Šampion Srbije i ABA lige izgubio je dobijenu utakmicu u predgrađu Pariza koji polako postaje nesrećni grad za crno-bele.

Nanter je slavio rezultatom 62:61 (17:19, 18:10, 12:18, 15:14) i tako praktično srušio nade Partizana da može do TOP 16 faze Evrolige.

Partizan je u predgrađe Pariza otišao sa namerom da odigra meč sa malim brojem poena koji bi doneo egal završnicu i u tome je uspeo.

Već u prvoj deonici videlo se da crno-beli mogu da izađu na kraj sa ekipom koja je nakon poraza u "Pioniru" uspela da iznenadi jednu Barselonu u sred "Blaugrane".

Izabranici Duška Vujoševića uspeli su da reše prvu deonicu u svoju korist a prvu prednost crno-belima doneo je Dalo trojkom na pet minuta pre kraja prve četvrtine. Novom trojkom Lovernja i poenima Muslija iz reketa Partizan je na pauzu između četvrtina otišao sa prednošću do dva poena (19:17).

Druga četvrtina donela je pad u igri šampiona Srbije pa je Nanter uspeo da ograniči crno-bele na učinak od svega 10 poena za deset minuta što je Francuzima donelo prednost od šest poena na poluvremenu (36:29).

Slika koju smo gledali u drugoj četvrtini preslikala se na treću deonicu ali su uloge na terenu bile zamenjene. Nanter je bio u podređenom položaju a Milosavljević i Kinsi su u tim trenucima vukli "Valjak" ka nerešenom rezultatu posle 30 minuta igre (47:47).

Poslednja četvrtina počela je sjajno za crno-bele. Vezao je srpski klub seriju 8:2 ali je u tim trenucima propustio priliku da prednost učini ozbiljnijom.

Sredinom poslednjeg perioda usledio je "parazan hod" crno-belih koji domaći koriste da naprave seriju 8:0 u potpuno se vrate u igru.

Tri minuta pre kraja Bogdanović pogađa trojku kojom Partizan ponovo dolazi do prednosti (59:58) ali je u tim trenucima, kao i mnogo pre, bilo jasno da će se gledati završnica za srčani udar.

Dragan Milosavljević je još jednom trojkom "iz očaja" ostavio Partizan korak ispred Nantera koji je ipak uspeo da se zadrži u igri iako je šut sa distance prestao da sluša francuske igrače.

Pri rezultatu 61:60 Bogdanović je pokušao pas za Milutinova ali je lopta kroz sredinu presečena pa je Nanter posle faula Milosavljevića preuzeo vođstvo koševima Mičama sa linije penala.

Pet sekundi imali su crno-beli za poslednji šut koji je uputio Milosavljević i promašio! Kinsi je jedva izveo loptu sa strane a dobrom odbranom Nanter je naterao Milosavljevića na težak šut koji objektivno nije mogao da donese pogodak za pobedu.

Crno-beli su porazom u Parizu praktično izgubili šanse da se nađu u TOP 16 fazi Evrolige a Nanter je sada jednom nogom već zakoračio u drugu rundu.

Najefikasniji u timu Partizana večeras je bio Milosavljević sa 16 poena a pratili su ga Bogdanović i Kinsi sa po 12 poena. Nanter je predvodio Trenton Mičam sa 14 poena.

Francuski sastav posle sedmog kola ima skor 3-4 a Partizan ostaje na jednoj pobedi i šest poraza pa mu za plasman u TOP 16 fazu treba poraz Nantera od Budiveljnika i dve pobede u jednoj od predstojeće tri utakmice.